18:32, 10.04.2019
Чете се за: 00:59 мин.
Шампионска лига
тотнъм взе крехък аванс сити

Тотнъм постигна важна победа с 1:0 над Манчестър Сити в първия 1/4-финал от Шампионската лига в Лондон и нанесе първа загуба на "гражданите" от 14 двубоя поред във всички турнири. Единственото попадение отбеляза Хьон-Мин Сон в 78-ата минута. Серхио Агуеро пропусна дузпа в 13-ата минута, която бе отразена от Юго Лорис.

Лошата новина за Тотнъм идва от контузията на Хари Кейн, който напусна игра и е под въпрос за реванша след седмица.

В 10-ата минута Рахим Стърлинг осъществи пробив и стреля. Оказа се, че Дани Роуз е играл с ръка, което се установи след намесата на ВАР. Стражът на домакините Уго Лорис обаче отрази удара на Серхио Агуеро. Френският вратар спаси трета дузпа през 2019 година и запази 100-процентовата си успеваемост.

Тотнъм отговори с възможност пред Хари Кейн и Деле Али. Голмайсторът на лондончани още веднъж се озова на отлична позиция, но Едерсон спаси.

В 42-ата минута Дани Роуз стреля от пряк свободен удар право в ръцете на Едерсон. В добавеното време Агуеро не намери целта от добра позиция.

Втората част започна с натиск на Манчестър Сити и Лорис се наложи майсторски да отрази удар на Стърлинг. Тотнъм отговори с две възможности пред Сон, но резултата остана непроменен.

Звездата на домакините Хари Кейн напусна принудително играта, след като получи травма.

В 78-ата минута Тотнъм стигна до гол чрез Хьон-Мин Сон, който с хубав удар успя да преодолее Едерсон, като топката мина под плонжа му. Наложи се намесата на ВАР преди голът да бъде признат, тъй като имаше съмнения за засада на корееца, но в крайна сметка попадението беше зачетено.

Чете се за: 00:45 мин.
Футболистите на Манчестър Сити не скриха разочарованието си след отпадането от Реал Мадрид в Шампионската лига
15:46, 18.04.2024
Чете се за: 02:15 мин.
Микел Артета: Загубата от Байерн Мюнхен ще ни направи по-добри
08:40, 18.04.2024
Чете се за: 01:32 мин.
Томас Тухел: Ще направим всичко възможно Байерн да завърши сезона на "Уембли"
08:25, 18.04.2024
Хосеп Гуардиола: Играем по изключителен начин, но футболът е игра на резултати
08:15, 18.04.2024
Карло Анчелоти: Всички мислеха, че сме мъртви, но Реал Мадрид не умира никога
08:04, 18.04.2024
Реал Мадрид свали Манчестър Сити от европейския трон след драма с дузпи в реванша
00:48, 18.04.2024
Чете се за: 05:27 мин.
Байерн Мюнхен надхитри Арсенал и след четиригодишна пауза отново ще играе на полуфиналите в Шампионска лига
23:55, 17.04.2024
Чете се за: 03:55 мин.
Двубоите Манчестър Сити - Реал Мадрид и Байерн Мюнхен - Арсенал определят последните два полуфиналиста в Шампионската лига
12:06, 17.04.2024
Чете се за: 04:17 мин.
Килиан Мбапе: Винаги съм бил горд да играя за ПСЖ, мечтая да спечеля Шампионската лига с Париж
11:16, 17.04.2024
Чете се за: 02:10 мин.
Ливърпул с комфортен аванс след първата среща с Порто, ВАР помогна на англичаните, но не и на драконите