Доналд Тръмп е изпратил писмо до иранския върховен аятолах Али Хаменей, в което призовава за сделка за ядрената програма на Техеран. Иранската мисия в ООН отрече да го е получила. Американският президент заяви пред Фокс Нюз, че няма да допусне Иран да се сдобие с ядрено оръжие.
„Написах им писмо, в което казвам, че се надявам да преговарят, защото ако се наложи да атакуваме с военна сила, това ще бъде ужасно за тях“, заяви президентът на САЩ.
През 2018 г. Съединените щати се изтеглиха от международното споразумение за иранската ядрена сделка, което ограничаваше иранските ядрени амбиции в замяна на смекчаване на международните санкции. В отговор, Техеран продължи да развива ядрената си програма. През февруари тази година Тръмп възобнови политиката на „максимален натиск“ върху Ислямската република. Това включва свеждане на петролния ѝ износ до нулата, за да предотврати разработката на ядрено оръжие.
По публикацията работи: Христо Ценов
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите