Трима души са убити, а други трима - ранени, при серия атаки в английския град Нотингам.
Рано тази сутрин двама души са открити мъртви на улица западно от центъра на града. При друг инцидент бус се опитал да прегази трима души, които впоследствие са откарани в болница. Друг мъж е открит безжизнен недалеч от същото място. Полицията смята, че всички случаи са свързани. Задържан е 31-годишен мъж по подозрение в убийство.
Британският премиер Риши Сунак определи като шокиращи днешните събития в Нотингам. Той благодари на полицията и службите за спешна помощ за реакцията им. На този етап полицията не споменава за възможен терористичен мотив за нападенията. През последните години обаче във Великобритания имаше няколко терористични атаки.


Снимки: БТА
За жертвите към момента се знае малко. Според очевидци двама души - видимо млади, са намушканите на "Илкъстън роуд". Друг очевидец, станал случаен свидетел на сцената от прозореца на дома си, сигнализирал на полицията и спешна помощ, които се отзовали на място след пет минути.
Мъжът, пожелал да запази анонимност, казва, че медиците се опитвали 40 минути да върнат към живот нападнатата двойка.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Най-малко 25 души бяха ранени при тежка катастрофа между трамваи в западната част на Германия
Правителството на Великобритания одобри придобиването на „Уорнър Брос Дискавъри“ от „Парамаунт“ за 110 млрд. долара
Киев порази две руски рафинерии, най-малко седем души загинаха при руски удари в Украйна
Евтим Милошев: Национален фонд „Култура“ се нуждае от законодателна реформа, а процесите в министерството ще бъдат максимално прозрачни
Любомир Николов: Фентанилът почти изцяло измести хероина, възможно е разбитата лаборатория да е единствената у нас