унай емери горд съм водя виляреал
от БНТ , Източник: БГНЕС
10:08, 12.08.2021
Чете се за: 01:05 мин.

Горд съм, че водя Виляреал. Това сподели наставникът на „жълтата подводница“ Унай Емери след двубоя за Суперкупата на Европа с Челси. Испанците отстъпиха след 1:1 в редовното време и продълженията и 5:6 при дузпите, но треньорът остана доволен от усилията на неговите футболисти.

„Горд съм, че водя и представлявам Виляреал, нашия проект и Испанската лига. Знаехме как да се борим и конкурираме със съперника“, каза бившият мениджър на Арсенал.

След предпазлива първа част, в която Челси поведе и бе по-дейният тим на терена, Виляреал отвърна на предизвикателството първо с греда на Алберто Морено в добавеното време на първите 45, а след това и с по-добра игра след почивката, която закономерно доведе до изравнителното попадение на Жерард Морено.