Унион е на път да изпусне третото място в Бундеслигата след нулево равенство с Байер Леверкузен

унион път изпусне третото бундеслигата нулево равенство байер леверкузен
19:17, 29.04.2023
Чете се за: 02:15 мин.

Отборът на Унион Берлин не успя да се справи с Байер Леверкузен - 0:0 у дома в мач от 30-ия кръг на Първа Бундеслига.

Гостите от Леверкузен дори бяха по-близо до успеха, но вратарят на столичани Фредерик Ронов спаси в края удар с глава на Мичел Бакер. Равенството остава столичани на пет точки от лидера Борусия Д и на три от втория Байерн, който е с мач по-малко. Унион има 56 точки, колкото събра и Фрайбург, след като се наложи над Кьолн с 1:0 като гост.

Байер Леверкузен е на шеста позиция в класирането.

Тимът на РБ Лайпциг пък записа минимален успех с 1:0 над гостуващия Хофенхайм. За "биковете” това е четвърта поредна победа срещу този съперник във всички турнири и трети само през този сезон.

Победата заслужено отиде при домакините, които можеха да я постигнат с по-убедителен резултат, но не показаха достатъчно голяма точност. Все пак те успяха да отбележат победен гол, който дойде в 28-ата минута. Тогава противниковият защитник Джон Брукс сбърка при свой пас и това им позволи да организират контраатака, която беше завършена с попадение на Кристофър Нкунку.

Така РБ Лайпциг остава на петата позиция в класирането, но вече с актив от 54 точки. Хофенхайм все още е 14-и с 29 спечелени пункта.