"Лятото е и наше" - под това мото испанското Министерство за равенство между половете започна твърде необичайна кампания. Тя има за цел да насърчи жените да отидат на плажа, независимо от размера на дрехите и килограмите си.
Плакатът на кампанията е с пет жени с различни възраст, цвят на кожата и форми на тялото, които се наслаждават на слънчевите лъчи. "Всички тела са подходящи за плаж"- казва Ионе Белара, лидер на партията "Подемос" и психолог по професия, а в момента - министър на социалните права в правителството на премиера - социалист Педро Санчес.
Лятото е за всички! Имаме право да се наслаждаваме на живота такива, каквито сме, без чувство за вина или срам - това е нейната философия. Кампанията иска да предложи контрапункт на стереотипите, свързани с женското тяло, които понякога предизвикват ниско самочувствие и притеснения сред дамите. "Свободни, равни и различни" - написа в Туитър друга дама - Антония Мориас, ръководител на испанския Институт за жените - организацията, която стои зад кампанията.