Близки, приятели и съмишленици на движението "Системата ни убива" се събраха тази вечер пред Министереския съвет, за да почетат паметта на създателя на движението - Вера Иванова. Тя почина на 17 септември от злокачествено заболяване.
През 2018 г. майките облякоха за първи път черни тениски с надпис "Системата ни убива" и дадоха старт на няколкомесечни протести с искания за по-добри политики за хората с увреждания. Вера Иванова бе сред майките, които направиха палатков лагер пред Министерски съвет и в градинката на парламента.

"Тя спаси много деца от социалната система", категоричен е Павел.
"Законът за личните асистенти е нейно дело", отбеляза Ели Статкова."Послланието е, че нейният път трябва да продължи, че тя остава вечно", смята Теодора.
Необичайно близка среща в морето: Делфини “танцуваха” край джет в Бургаския залив
Приключиха частичните местни избори в поморийското село Бата и сливенското Чинтулово
Пътна карта за край на войната: САЩ и Иран след края на първия тур преговори в Швейцария
Грижата за психичното здраве и реформите: Водещи специалисти участваха на форум в София
Млад български онколог получи престижна стипендия на Българската педиатрична асоциация