ВАР помогна на Реал да победи Аякс, Тотнъм гледа към 1/4-финалите

14:28, 14.02.2019
Чете се за: 01:17 мин.
Шампионска лига
вар помогна реал победи аякс тотнъм гледа финалите

Реал Мадрид и Тотнъм спечелиха първите си осминафинални срещи от Шампионската лига и направиха сериозна крачка към топ 8 на турнира.

Защитаващият титлата си от последните три години испански гранд надделя с 2:1 над домакина Аякс, докато лондончани победиха гостуващия Борусия Дортмунд с 3:0.

На "Йохан Кройф Арена" холандците имаха превъзходство през първото полувреме, но не успяха да вземат аванс, след като пропуснаха 3-4 отлични положения.

Душан Тадич беше близо до откриването на резултата в 26-ата минута, но нацели гредата Десетина минути по-късно Николас Таляфико прати топката в мрежата на Реал с глава след една от малкото колебливи изяви на вратаря Тибо Куртоа, но попадението беше отменено след консултация с нововъведената в турнира система за видеоповторения (ВАР) заради засада на Тадич.

След почивката испанците заиграха по-добре и след час игра стигнаха до гол. Винисиус проби от ляво след пас на Серхио Регилон, навлезе към центъра на наказателното поле и пусна в дясно към непокрития Карим Бензема, който с прецизен изстрел преодоля Андре Онана.

Аякс изравни четвърт час преди края, когато Таляфико отне топката на Лукас Васкес в средата на терена и изведе в ляво Давид Нереш, който пусна по тревата към точката на дузпата и Хаким Зийех засече в мрежата.

Три минути прeди края резервата Марко Асенсио донесе победата на испанците със засечка отблизо след страхотна асистенция на Даниел Карвахал от дясно.

В последните секунди Каспер Долберг беше изведен в чиста позиция в наказателното поле, но Куртоа се намеси решаващо и парира с една ръка.

Лидерът в Бундеслигата Борусия Дортмунд също имаше превъзходство през първото полувреме при гостуването си на Тотнъм, но Кристиан Пулишич, Томас Дилейни и Дан-Аксел Загаду не успяха да преодолеят Юго Йорис от отлични ситуации.

Лондончани поведоха две минути след почивката, когато Хън-Мин Сон беше оставен непокрит на границата на 7-8 метра от вратата и засече с крак от въздуха подаване на Ян Вертонген от ляво.

В 83-ата минута Вертонген удвои след асистенция на Серж Орие от дясно, а три минути по-0късно резервата Фернандо Йоренте засече с глава центриране от корнер на Кристиан Ериксен, за да оформи класическия успех.

23:21, 10.07.2024
Лудогорец стартира кампанията си в Шампионската лига с комфортна победа срещу Динамо Батуми
23:03, 10.07.2024
Чете се за: 02:47 мин.
Антон Недялков преди мача с Батуми: Не би трябвало да има подценяване, трябва да се докажем на голямата сцена и да победим
15:00, 09.07.2024
Чете се за: 03:05 мин.
Дерменджиев: Рецептата за класиране в групите на Шампионската лига е много проста - да побеждаваме
14:13, 09.07.2024
Чете се за: 02:25 мин.