ВАР в продълженията класира Порто на 1/4-финалите

16:47, 07.03.2019
Чете се за: 01:18 мин.
Шампионска лига
вар продълженията класира порто финалите

Порто елиминира Рома с 3:1 в реванша, но футболистите на Серджо Консейсао се нуждаеха от продължения на "Естадио до Драгао", за да стигнат до крайната победа. Първата среща в Рим бе завършила 2:1 в полза на "вълците".

Домакините откриха чрез Соареш в 26-ата минута, но десет по-късно капитанът на Рома Даниеле Де Роси изравни от дузпа. В началото на втората част Порто отново поведе в резултата чрез Марега, а резултатът се запази до края и се стигна до продължения. В тях Порто стигна до крайния успех с попадение от дузпа на Алекс Телес, отсъдена за нарушение на Флоренци в 115-ата минута
Домакините откриха резултата в 26-ата минута, когато се разписа Тикиньо Соареш. Съмненията за засада бяха отстранени след намесата на ВАР.

Десет минути по-късно Рома стигна до дузпа след нарушение на Милитао срещу Пероти. Зад топката застана Даниеле Де Роси, който залъга с движение Касийяс и изравни.

В края на полувремето Рома получи тежък удар, след като капитанът Де Роси напусна принудително поради контузия и беше заменен от Лоренцо Пелегрини.

Втората част започна с натиск на Порто, а Тикиньо засече с глава центриране пред вратата на Рома, но не намери целта.

Домакините стигнаха до важното попадение в 52-ата минута, когато Корона пусна прострелен пас към Марега и той отблизо не остави шансове на Робин Олсен.

В заключителните минути на редовното време Пероти и Джеко пропиляха отлични възможности да пратят Рома на 1/4-финалите.
През първите 15 добавени минути не се случи нищо интересно. В 111-ата минута Джеко се измъкна чудесно в наказателното поле, но стреля високо над напречната греда. Само минута по-късно босненеца бе изведен сам срещу Касияс, но прехвърлящият му удар бе слаб и Пепе успя да изчисти пред голлинията.
Пет минути преди края на второто продължение се наложи нова намеса на ВАР, след като Алесандро Флоренци дръпна за фланелката Фернандо в наказателното поле.

Реферът Джунейт Чакър прецени, че има нарушение и отсъди дузпа. Зад топката застана Алекс Телес, който мощен удар класира Порто напред. В края Рома също имаше претенции за дузпа, но след консултация с ВАР такава не бе отсъдена.

В първия четвъртфинал Порто със сигурност ще бъде без Пепе и Ерера, които получиха жълти картони.

Още Шампионска лига

Албански съдия ще ръководи първия мач между Лудогорец и Динамо Минск в Шампионската лига
23:21, 10.07.2024
Лудогорец стартира кампанията си в Шампионската лига с комфортна победа срещу Динамо Батуми
23:03, 10.07.2024
Чете се за: 02:47 мин.