Вавринка обърна Рубльов за 1/4-финал в Париж

11:18, 06.11.2020
Чете се за: 00:40 мин.
Тенис
вавринка обърна рубльов финал париж

Стан Вавринка напомни за най-добрите си дни, класирайки се за четвъртфиналите на Мастърса в Париж, след като елиминира Андрей Рубльов след 1-6, 6-4, 6-3 за около час и 45 минути игра.

Руснакът, който през този сезон има пет титли и пристигна във френската столица като един от фаворитите, потегли великолепно в мача с швейцарския ветеран и след три пробиви поведе в резултата.

Трикратният шампион от Шлема обаче търпеливо изчакваше своя момент, и той дойде в седмия гейм на втори сет, когато проби на свой ред Рубльов, за да вкара срещата в заключителна трета част.

Там Вавринка стартира с пробив, а впоследствие осъществи още един, за да се класира за четвъртфиналите.

Негов съперник в голямата осмица ще бъде Александър Зверев, който оцеля в тежък двубой с представителя на домакините Адриан Манарино, побеждавайки го със 7-6 (11), 6-7 (7), 6-4 след над три часа битка.

Останалите четвъртфинали в зала „Берси“ ще противопоставят Диего Шварцман – Данийл Медведев, като при победа арженитнецът ще се класира за финалите на ATP в Лондон.

Другите два четвъртфинала са Милош Раонич – Юго Умбер, и поставения под номер 1 в основната схема Рафаел Надал срещу Пабло Кареньо Буста.

БСП ще сезират Конституционния съд за законността на трите бюджета
Макрон след терористичните атаки: Засилваме граничния контрол в рамките на Шенген