ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Венко Сабрутев за проектобюджета: В Европа знаят да четат цифри

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 01:22 мин.
У нас
Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Слушай новината

"Вчера показахме на управляващите, че са слаби и не могат да съберат 121 гласа". Това заяви в „Още от деня“ Венко Сабрутев от ПП-ДБ.

„Ролята на опозицията е да показва грешките на управляващите, ролята на управляващите е да осигуряват кворум и да прави предложения, основно през МС. Относно регулаторите, това което виждаме е, че всъщност Пеевски почва да назначава през различни партии. Един добър пример е Росен Карадимов", обясни депутатът от ПП-ДБ Венко Сабрутев.

Той коментира и кандидатурата на Росен Карадимов за Комисията защита на конкуренцията.

"Той няма да изпълнява коректно длъжността, няма да осигури нормалните цени в магазина, нито на петролния канал, нито обществените поръчки", каза Венко Сабрутев.

Коментира дали с този проектобюджет, страната ни трябва да поиска нов доклад и влизане в еврозоната.

„Не! Това, че в бюджета пише 3% дефицит, не значи, че ще мине пред Европа. Вкарани са много допълнителните разходи, а за да бъдат покрити тези разходи просто са заложени 30% увеличение на приходите от ДДС. Абсолютно нереално увеличение. В Европа знаят да четат цифри“, коментира депутатът от ПП-ДБ.

Последвайте ни

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?