Везенков бе най-резултатен при загуба на Олимпиакос от Цървена звезда

Александър Везенков
22:46, 27.01.2022
Чете се за: 01:07 мин.

Олимпиакос загуби от Цървена звезда със 72:76 точки в мач от 23-ия кръг на Евролигата. Баскетболният ни национал Александър Везенков бе най-резултатният играч на паркета с 20 точки и 8 борби.

И двата тима записаха най-резултатните си части в първите 10 минути от двубоя. Сърбите изградиха двуцифрен аванс след 8 поредни точки за 20:10, но гърците отговориха с 11 последователни точки. В края на първата четвърт домакините изоставаха с точка - 21:22. На почивката разликата се запази след 36:37.

След паузата гостите успяха да изградят аванс от 4 точки, преди заключителната четвърта част. Във финалната четвърт възпитаниците на Йоргос Барцокас така и не стигнаха до обрат в "Двореца на мира и приятелството" в Пирея.

Въпреки загубата Олимпиакос заема 5-ата позиция с актив от 12 победи и 8 загуби. Цървена звезда е 14-и с 8 успеха и 12 поражения.

"Денят започва" на 28 януари: Говори правосъдният министър Надежда Йорданова
Две партии предлагат промени в Закона за прякото участие на гражданите в държавната власт