Везенков допринесе за минимален успех на Олимпиакос

везенков все близо преподписване олимпиакос
22:50, 28.10.2021

Олимпиакос победи Фенербахче с 67:65 точки в мач от 7-ия кръг на Евролига. Александър Везенков започна в стартовия състав и записа 7 точки 5 борби. Българският национал се задържа най-дълго на паркета за своя отбор - 33:49 минути.

През първата част домакините успяха да изградят преднина от 7 точки при 19:12. Преди почивката играчите на Георгиос Барцокас продължиха с успешната стрелба и увеличиха разликата до рекордните за мача 13 точки, а на полувремето разликата бе 11 пункта - 45:34.

След паузата гостите намалиха изоставането си до едва 2 точки преди финалните 10 минути. В заключителната част двата отбора си отбелязаха по 12 точки. Турския тим стигна до обрат, но в самия край домакините вкараха важни кошове, за да се поздравят с победата.

Олимпиакос заема 4-ата позиция в класирането с актив от 5 победи и 2 загуби. Фенербахче е 15-и и се намира в серия от 3 поредни поражения. Клубът има 2 успеха и 5 загуби.

На 5 ноември (петък) от 21.00 часа Олимпиакос приема Монако в Пирея.