Везенков и Олимпиакос допуснаха трета загуба в Евролигата

08:09, 23.11.2022
везенков олимпиакос допуснаха трета загуба евролигата

Българският баскетболист Александър Везенков и неговият Олимпиакос допуснаха трета загуба от началото на сезона в Евролигата, след като отстъпиха с 84:90 (20:22, 25:21, 24:20, 15:27) като гост на Макаби Тел Авив.

Гръцкият гранд започна по-добре срещата и поведе в началните минути на двубоя, но постепенно баскетболистите на Макаби намалиха пасива си и краят на първото полувреме дойде при 45:43 в полза на Везенков и компания.

В третата четвърт Олимпиакос отново направи опит да се откъсне в резултата, като в един момент момчетата на Йоргос Барцокас отвориха разлика от 11 точки при 61:50.

И този път израелският тим отказа да се предаде и намали изоставането си до шест пункта преди последната част, а след силно начало на финалните 10 минути домакините най-накрая взеха лидерството при 73:71 в тяхна полза.

До края на срещата играчите на Макаби контролираха играта и в крайна сметка стигнаха до победата след 90:84, слагайки край на серията си от три поредни загуби в Евролигата.

Уейд Болдуин стана най-резултатен за успеха с 22 точки, а за Олимпиакос Янулис Ларендзакис приключи с 21 точки. Българинът Александър Везенков отново бе на висота, отчитайки се с "дабъл-дабъл" - 17 точки и 10 борби.

В класирането Олимпиакос остава на второто място с баланс 6-3, докато Макаби Тел Авив е на 7-та позиция с 5-4.