Везенков и Олимпиакос надвиха Панатинайкос и спечелиха редовния сезон в гръцкото първенство

18:23, 19.03.2023
Чете се за: 01:50 мин.
везенков олимпиакос поредна победа гръцкото първенство

Българският баскетболист Александър Везенков и неговият клубен Олимпиакос продължиха безгрешната си серия от началото на сезона в гръцкото първенство, след като победиха със 76:74 като гост състава на Панатинайкос в голямото дерби на 19-ия кръг от шампионата.

Успехът за "червено-белите" бе 18-ти пореден от началото на кампанията, като днес те си подпечатаха и първото място през редовния сезон. След загубата пък "зелените" остават втори с баланс 14-4.

Срещата в Олимпийския комплекс в Атина протече изключително равностойно, като съставът на Олимпиакос направи опит да се откъсне в резултата в хода на втората четвърт, но след почивката Панатинайкос заличи пасива си и така всичко трябваше да се реши в заключителните 10 минути.

В последните секунди притежанието бе за "детелните", но пропуск на Дерик Уилямс в крайна сметка осигури крайната победа на Олимпиакос.

Александър Везенков се отчете с 9 точки за успеха на своя тим, докато най-полезен за гранда от Пирея стана Янулис Ларенцакис, който вкара 13 пункта.

От другата страна Дуейн Бейкън завърши със 17 точки, а Парис Лий добави 14, но дори това не спаси Панатинайкос от четвърто поражение през сезона.