Везенков и Олимпиакос отстъпиха на Цървена звезда в оспорван мач

Александър Везенков
09:10, 10.12.2021
Чете се за: 01:32 мин.

Баскетболният Олимпиакос загуби от Цървена звезда с 76:81 точки в мач от 14-ия кръг на Евролигата. Александър Везенков се задържа най-дълго на паркета за гостите и се отчете с 12 точки, 3 борби и 2 асистенции за 26:12 минути игра.

Домакините започнаха срещата по-убедително в зала "Комбанк Арена" и изградиха преднина от 19:15 в първата четвърт. Във втората част възпитаниците на Георгиос Барцокас стопиха разликата и дори се оттеглиха с аванс от 2 точки на почивката - 38:36.

След паузата гръцкият тим изгради най-голямата си преднина в срещата от 5 точки при резултат 41:36. Не след дълго играчите на Деян Радонич стигнаха до обрат, след като записаха серия от 7 поредни точки. Гостите започнаха заключителните 10 минути със серия от 5 точки и отново поведоха. В края на частта домакините изградиха аванс от 8 точки при резултат 78:70 в най-резултатната им четвърт, в която отбелязаха 25 точки, за да достигнат до крайното 81:76.

Най-резултатен бе Никола Калинич с 25 пункта, а за Олимпиакос Тайлър Дорси записа 18 точки.

Олимпиакос заема 3-ата позиция в класирането с актив от 9 победи и 5 загуби. Цървена звезда е 12-и с 6 успеха и 8 поражения.

Радан Кънев: Няма обвързване на Плана за възстановяване с позицията ни за РСМ