Везенков и Олимпиакос прекъснаха победната си серия в Евролигата след поражение в Италия

08:46, 04.03.2023
везенков даде заявка mvp кръга евролигата феноменално представяне алба

Най-добрият български баскетболист и неговият Олимпиакос прекъснаха серията си без загуба в Евролигата, след като вчера вечерта допуснаха поражение с 62:83 като гост на Олимпия Милано в среща от 26-ия кръг на редовния сезон.

За гръцкия гранд това бе първа загуба в последните им осем двубоя в надпреварата и първа изобщо във всички турнири от 10 януари насам.

През първото полувреме в Милано двата тима бяха напълно равностойно, като домакините се оттеглиха на почивката с лек аванс при 35:32.

Второто полувреме обаче премина изцяло под диктовката на италианския, който спечели последните две част с общ резултат 48:30 и закономерно стигна до четвъртия си пореден успех в Евролигата.

Най-резултатен за победителите стана Били Барън, който вкара 18 точки, а Николо Мели добави 10.

От другата страна пък Александър Везенков и Томас Уолкъп приключиха с по 10 пункта за "червено-белите".

В класирането Олимпиакос остава в борбата за първата позиция с испанския Реал Мадрид, като грандът от Пирея е с баланс 18-8 и има мач повече в сравнение с "Кралския клуб", който е с 18-7.

Олимпия Милано пък се намира на 14-та позиция с актив от 10 успеха и 15 поражения.