Везенков най-резултатен при категорична победа на Олимпиакос в Евролигата

23:22, 15.12.2021
Чете се за: 01:17 мин.
везенков резултатен категорична победа олимпиакос евролигата

Българският баскетболен национал Александър Везенков стана най-резултатен за своя клубен Олимпиакос при домакинския успех на гръцкия тим с 83:60 срещу Байерн (Мюнхен) в 15-ия кръг на Евролигата.

Отборът от Пирея тотално доминираше в този двубой, като в края на третата четвърт аванса на Везенков и компания надхвърли 30 точки.

Този убедителен аванс позволи на треньора на домакините Йоргос Барцокас да даде повече време за почивката на някои от звездите си, сред които беше и българинът Александър Везенков, който завърши с 16 точки и 9 борби.

Представянето на Везенков му донесе и награда за "Играч на мача" при осмия пореден успех за Олимпиакос като домакин в Евролигата.

С този успех "червено-белите" вече са с баланс 10-5 на 3-то място в подреждането. Същият актив има и отборът на Олимпия (Милано).

Байерн (Мюнхен) пък вече е с отрицателен баланс от 7 успеха и 8 загуби на 11-та позиция в класирането.