Везенков най-резултатен при победа на Олимпиакос в турнира за Купата на Гърция

18:34, 17.02.2023
олимпиакос надяват везенков завърне игра петък
Снимка: БК Олимпиакос

Българският баскетболист Александър Везенков стана най-резултатен за клубния си тим Олимпиакос при успеха на "червено-белите" с 82:51 (22:4, 17:20, 21:13, 22:14) срещу Арис Солун в среща от четвъртфиналите в турнира за Купата на Гърция.

Спортист №1 на България за 2022 година завърши двубоя с 15 точки, 8 борби, 3 асистенции и 1 отнета топка за 20 минути на паркета срещу бившия му тим.

Американецът Тарик Блек също бе на ниво за Олимпиакос, като вкара 14 точки и добави 7 борби за успеха.

От другата страна пък Чевес Гудуин бе над всички за Арис Солун със своите 11 точки и 7 борби.

В полуфиналите утре отборът на Олимпиакос очаква победителя от срещата Панатинайкос – Колосос Родос, докато другият финалист ще бъде определен в мача между АЕК и Перистери.

Финалната осмица в тазгодишното издание на турнира за Купата на Гърция по баскетбол се провежда в град Ираклион, разположен на остров Крит.