Везенков най-резултатен за Олимпиакос на старта на плейофите в Гърция

22:12, 20.04.2023
везенков резултатен олимпиакос старта плейофите гърция

Българският баскетболист Александър Везенков изигра поредния си силен двубой за Олимпиакос от началото на сезона, за да помогне на своя тим при успеха с 97:73 (28:12, 25:24, 20:18, 24:19) като домакин Арис Солун в първи мач между двата тима от четвъртфиналите в гръцкото първенство.

"Червено-белите" надиграха тотално своя съперник, като в един момент разликата достигна 26 точки при 97:71 в заключителните минути на срещата.

Везенков стана най-резултатен за победата срещу бившия си тим със своите 23 пункта, а към тях прибави и 8 борби и 1 асистенция за 20 минути на паркета.

Янулис Ларендзакис и Тарик Блек също бяха на ниво за гранда от Пирея, вкарвайки съответно по 17 и 11 точки.

За гостите от Арис Солун пък Ди Нотай реализира 15 пункта.

Серията между Арис и Олимпиакос продължава с мач в Солун на 22 април (събота) от 16.00 часа българско време. Играе се до две победи от три срещи.

Социалното министерство и УНИЦЕФ започнаха кампания за приобщаване и образование на уязвими деца
Ювентус получи обратно отнетите 15 точки и се изкачи на 3-о място в Серия "А"