Везенков отново най-резултатен за Олимпиакос при драматично поражание в Евролигата

08:37, 16.12.2022
Чете се за: 01:25 мин.
везенков олимпиакос седми пореден успех гръцкото първенство

Българският баскетболист Александър Везенков изигра поредния си силен мач за Олимпиакос при драматичното поражение на гръцкия гранд със 75:77 (28:18, 19:13, 14:19, 14:27) като гост на френския АСВЕЛ в среща от 14-ия кръг на редовния сезон в Евролигата.

Двубоят във Вильорбан започна много силно за "червено-белите", които след първото полувреме водеха с 47:31.

През втората част обаче домакините стигнаха до пълен обрат, а Амин Нуа подпечата успеха на своя тим с тройка в последната секунда на мача.

Александър Везенков отново стана най-резултатен за Олимпиакос със своите 16 точки за 32 минути на паркета. За победителите от АСВЕЛ пък Шарл Каюди и Джона Матюс реализираха по 14 точки.

В класирането гръцкият тим заема четвърто място с актив от 18 точки и баланс 9-5, докато баскетболистите на АСВЕЛ са 13-ти с 12 пункта и баланс 6-8.

Надежда Йорданова: Очаквам всички парламентарни групи да дойдат на срещата с акад. Денков