Високопоставен ирански генерал е в неизвестност след израелски удари в Бейрут. Есмаил Каани е командир на елитните отряди Куудс.
Той е пътувал до Ливан след убийството на лидера на Хизбула Хасан Насрала. Ирански източници твърдят, че по време на израелската атака той е бил в квартал "Дахия" - квартала в Бейрут, смятан за бастион на Хизбула. От тогава обаче няма връзка с генерала.
Куудс са поделението на иранската революционна гвардия за външни операции. Каани оглави бригадите през 2000 г. след убийството Касем Солеймани, който беше убит при американска бомбардировка в Ирак. За разлика от предшественика си Каани не е много популярен в Иран. Като командир на елитното поделение той предпочиташе да стои в сянка.
Срещата Тръмп-Нетаняху: Топла прегръдка, комплименти и три въпроса, решени за 5 минути
Тръмп изрази надежда, че втората фаза от примирието в Газа ще започне много скоро
Въпреки календарната зима и минусовите температури: В Казанлък цъфнаха първите кокичета (СНИМКИ)