23:30, 19.08.2024
Чете се за: 01:32 мин.
втори грешен ход националките 16г еврошампионата коня
Снимка: FIBA

Българският национален отбор за момичета до 16-години допусна втора грешна стъпка на европейското първенство в Коня, Дивизия Б. Баскетболистките на Лъчезар Коцев претърпяха поражение от Чехия с 47:88 в мач от четвъртия кръг. В Спортен комплекс "Коня" българките изоставаха през целия двубой и това се оказа достатъчно да загубят.

Така младите "лъвици" се намират на петото място във временното класиране с една победа и две загуби, като вече е ясно, че ще играят за местата от 9-то до 16-то. Утре (вторник) българският тим ще има за съперник Нидерландия в последен мач от груповата фаза.

Чехкините взеха нещата в свои ръце още на старта и активът им на бърза ръка прехвърли двуцифрените изражения, повеждайки с 11 точки след 10 минути игра. Във втората част символичните гости бяха още по-категорични и създадоха доста главоболя на българската защита, за да направят аванса си още по-внушителен и да се изстрелят на голямата почивка при 50:23. През второто полувреме чешкият отбор не намали оборотите и довърши започнатото.

Габриела Коцева отсрами българките с 9 точки.

Барбора Събова бе над всички за победителките с 18 точки, 9 борби и 4 тройки.