Българинът и Стефан Попович отстъпиха драматично в шампионския тайбрек на финала
Националът на България за Купа Дейвис Янаки Милев спечели сребърно отличие на двойки на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 30 хиляди долара.
Милев и Стефан Попович (Сърбия), поставени под №3 в схемата, загубиха във финалната среща от Феликс Мишкер (Великобритания) и Мартин ван дер Меерсхен (Белгия) с 1:6, 6:2, 8-10 за 68 минути игра.
След колебливо начало българо-сръбският тандем реагира убедително във втория сет и изравни резултата. В решителния шампионски тайбрек Милев и Попович изоставаха в резултата, но успяха да възстановят равенството при 8-8. В заключителните разигравания обаче съперниците им взеха инициативата и затвориха мача след две поредни точки.
За Янаки Милев това е ново финално участие на двойки в турнирите на Международната федерация по тенис (ITF), като до момента българинът има пет титли в кариерата си в тази дисциплина.
Юношите на България до 14 г. са вицешампиони на тенис турнир от Европейската отборна лятна купа
Трима български тенисисти ще ираят на финалите на сингъл на турнир от ITF в Добрич
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите