Яник Синер с безгрешен старт на Australian Open

Андрей Рубльов стигна до труден успех над бразилец

яник синер достигна четвъртфиналите тенис турнира виена
11:03, 14.01.2024

Световният номер 4 Яник Синер започна отлично турнира от Големия шлем - Australian Open, след като победи нидерландеца Ботик ван де Зандсхулп с 6:4, 7:5, 6:3.

22-годишният италианец е един от фаворитите за титлата в Мелбърн след впечатляващия край на миналия сезон.

Той направи пробив още в началото на мача, както и втори в края на втория сет. В третия сет италианецът бе поведен с 2:0, но след това спечели четири последователни гейма. Мачът продължи малко повече от 2 часа и половина.

Поставеният под номер 5 в схемата на турнира Андрей Рубльов (Русия) стигна до труден успех над Тиаго Сейбот Уайлд от Бразилия, измъквайки успеха със 7:5, 6:4, 3:6, 4:6, 7:6(6) и 3 часа и 45 минути игра.

Следващият съперник на Рубльов ще определят американецът Кристофър Юбанкс и Таро Даниел от Япония.

Министърът на културата: Най-важното е всички сектори да бъдат обгрижени
Мирослав Живков: Първо е Балканиадата, после ще мислим за европейското