Япония и Австралия с разгромни победи на световното първенство по футбол за жени

Гледайте във вторник, 1 август от 09:50 ч. по БНТ 3 срещата Португалия - САЩ

14:58, 31.07.2023
Чете се за: 02:17 мин.

Женският национален отбор на Япония разби с 4:0 тима на Испания в мач от световното първенство по футбол за жени игран в Уелингтън. Това бе директен сблъсък за първото място в група „С“, тъй като до момента и двата отбора имаха по две победи. След днешния резултат японките финишираха на първата позиция, а „Ла Роха“ остана на второто място. Хината Миязава (12', 40') отбеляза два гола, а Рико Уеки (29') добави още едно попадение за селекцията Футоши Икеда още до почивката. Мина Танака оформи крайния резултат в 83-тата минута.

Японките завършват груповата фаза с голова разлика 11:0. На 1/8-финалите те ще се изправят срещу отбора на Норвегия, който финишира на второ място в група „А“. Испания ще срещне Швейцария на осминафиналите.

Домакинът Австралия разби олимпийския шампион Канада с 4:0 в последния мач за тимовете от група B игран в Мелбърн, който БНТ 3 излъчи на живо. Две попадения за “кенгурата” отбеляза Хейли Разо (9’, 39’), а с голове се отчетоха още Мери Фаулър (58’) и Стефани Катли (90+3’-дузпа). По този начин австралийките оглавиха групата си и на осминафиналите ще играят срещу подгласника от Група D, който трябва да се излъчи между Китай и Дания.
На второ място в групата финишира тимът на Нигерия, който завърши 0:0 с Ирландия и събра 5 точки - една победи и две равенства.

Със загубата пък канадките приключиха участието си на Мондиала.

Гледайте във вторник, 1 август от 09:50 ч. по БНТ 3 срещата Португалия - САЩ.

Нападателят на 18-годишното момиче остава в ареста - съдът не пусна журналисти на гледането на мярката
Естонски атлет извървя 150 метра по въже в Катар (ВИДЕО)