Ювентус пропусна да заеме второто място в Серия А след равенство с Болоня

ювентус обяви името новия президент
23:45, 30.04.2023
Чете се за: 01:50 мин.

Отборите на Болоня и Ювентус завършиха наравно 1:1 в двубой от 32-ия кръг на Серия А.

„Рособлу“ откриха резултата на стадион „Ренато Дал'Ара“ в десетата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Данило срещу Рикардо Орсолини в наказателното поле на „бианконерите“. Зад топката застана потърпевшият Орсолини, който се разписа в обратния долен ляв ъгъл на вратаря Войчех Шчесни.

Ювентус получи отлична възможност да възстанови равенството след малко повече от половин час игра, когато Йон Лукуми фаулира Аркадиуш Милик на границата на наказателното поле на Болоня, но след намеса на ВАР главният съдия Симоне Соца отсъди 11-метров наказателен удар. Самият Милик се нагърби с изпълнението от „бялата“ точка, но изстрелът му бе анемичен и не затрудни вратарят Лукаш Скорупски и улови топката с ръцете си.

Все пак Милик се реваншира за изпусната дузпа в 61-ата минута, когато с прецизен изстрел след избита топка от домакинската отбрана прати топката в мрежата зад стража Скорупски.

В класирането Ювентус е трети с актив от 60 точки, на пункт зад втория Лацио. Болония заема деветата позиция с 45 точки.