Ювенус с първа грешна стъпка у дома

10:12, 26.10.2020
Чете се за: 00:36 мин.
ювенус първа грешна стъпка дома

Верона се добра до 1:1 при гостуването си на шампиона Ювентус в мач от петия кръг на италианското футболно първенство.

"Старата госпожа" за първи път не успя да спечели като домакин през настоящата кампания в Серия "А" и по този начин заема едва 5-та позиция във временното класиране с 9 точки. Верона пък заемат 8-то място с точка по-малко.

Домакините имаха надмощие през първото полувреме, но Хуан Куадрадо уцели напречната греда малко преди почивката.

След час игра, противно на логиката, Андреа Фавили даде преднина на гостите, след като беше изведен в чиста позиция около точката на дузпата от Матиа Дзакани.

Юве се хвърли в търсене , но в 76-ата минута Пауло Дибала отново разтресе напречния стълб на вратата на Марко Силвестри.

"Бианконерите" все пак изравниха две минути по-късно, когато резервата Деян Кулушевски вкара за 1:1 след самостоятелен пробив от дясно в наказателното поле и прецизен удар от по диагонала.

До края домакините опитаха да стигнат до пълен обрат, но Силвестри беше на висота и не допусна ново попадение.