Възпитаничките на Антонина Зетова отстъпиха на световния шампион Сърбия.
Женският национален отбор на България по волейбол отстъпи на Сърбия с 1:3 гейма (23:25, 25:22, 18:25, 12:25) в първия си мач от турнира „Austiger Cup“ в Шънджън.
Световният шампион демонстрира превъзходство във всички елементи на играта, като най-сериозната разлика в класата пролича в четвъртия гейм.
В двубоя за България участие взеха всички състезателки. Най-резултатни с по 9 точки бяха Нася Димитрова и Александра Миланова.
България показа добър баланс при началния удар – 4 аса при 7 грешки. Сърбия рискува повече от сервис, но основната разлика дойде в блокадата (16 точки) и контраатаката (43% ефективност).
Хена Куртагич се отличи с 6 блокади, а Мая Алексич добави още 5. Очаквано най-резултатна за сръбския тим бе Тияна Бошкович, която завърши с 25 точки (59% в атака и 5 аса).
В неделя, 17 август, от 12:30 часа България ще изиграе втория си мач от турнира срещу тима на Нидерландия.
България се изправя срещу Канада в търсене на втора победа във втората седмица на Лигата на нациите
Италия прекъсна негативната си серия с победа над Бразилия в Лигата на нациите
Волейболните национали на България под 22 г. записаха нов успех над Португалия
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите