Жители на квартал "Ралица" в Перник от години живеят без улица пред домовете си. Абсурдната ситуация засяга 7 имота.
Според хората нито линейка, нито пожарна могат да стигнат до домовете им. Те от години се надяват да им бъде изградена улица, но за момента асфалтът остава мираж.
Пред БНТ жителите на квартала разказаха, че са разполагали с всички документи за разрешение за асфалтиране на улицата от общината, но е подадено възражение и процедурата не е в ход.
Мъж разказа, че заради липсата на улица се е наложило през частния му двор да минава линейка с труп. Хората в 21 век вече кацат на Луната, а ние нямаме път, допълни той.
Каква е позицията на общината по случая - вижте повече във видеото
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра