ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Зеленски призна: Украинската армия извършва бойни действия на територията на руската Курска област

9308
Чете се за: 01:32 мин.
По света
Снимка: БТА
Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
Слушай новината

Президент Володимир Зеленски призна за първи път, че украинската армия извършва бойни действия на територията на руската Курска област.

Това се случва на петия ден след изненадващото украинско нахлуване. Активните сражения в района продължават. Най-малко 13 души са ранени след атака по Курск, съобщават местни медии. Задействала се е системата за противовъздушна отбрана, отломки са паднали върху жилищна сграда и е избухнал пожар. В Курска и съседните две области вече е въведен режим на контратерористична операция.

От района са евакуирани около 76 000 души, твърди Москва. За експлозии в Киев и Сумска област в ранните часове на днешния ден съобщават украински медии.

"Днес ми беше докладвано от главнокомандващия на нашата армия за действията по фронтовата линия и за пренасянето на войната на територията на агресора. Благодарен съм на всяко едно военно подразделение, което е направило това възможно. Украйна доказва, че може да възстанови справедливостта и да упражнява необходимия натиск върху агресора", заяви Володимир Зеленски, президент на Украйна.

Последвайте ни

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?