Български национален отбор по футбол за жени
Снимка: Български футболен съюз
12:04, 17.07.2023
Чете се за: 01:35 мин.

Националният отбор по футбол на България за жени загуби с 0:2 гостуването си на Румъния в приятелски двубой, игран в Букурещ. Двубоят бе последна репетиция преди дебютното участие на „лъвиците“ в УЕФА Лига на нациите през септември.

Тимът на селекционера Силвия Радойска стартира много добре двубоя и владееше инициативата до средата на първата част. Момичетата пресираха високо съперника и стигнаха до няколко ситуации за гол, които обаче не успяха да реализират.

След 30-ата минута домакините се активизираха и успяха да поведат в резултата след сериозна грешка в нашата отбрана, довела до наказателен удар, реализиран от Рус в 39-ата минута. В продължението на първото полувреме се стигна до втора дузпа в полза на Румъния, отсъдена за доста съмнително нарушение на Йоана Станкова. Ватафу бе точна от бялата точка, за да увеличи преднината на домакините.

Втората част протече равностойно и с много единоборства, но двата тима рядко стигаха до изгодни положения и логично резултатът не бе променен.

Засилен трафик към морето: Полицията в Бургас с акция за контрол на пътя
Милена Тодорова и Владимир Илиев си поставиха за цел Олимпиадата в Милано-Кортина