Това е последно състезание за тима преди Олимпийските игри в Париж 2024.
Ансамбълът на България за жени спечели многобоя на Световната Чалъндж купа по художествена гимнастика в румънския град Клуж-Напока. Това е последно състезание за тима преди Олимпийските игри в Париж 2024.
Абсолютните европейски шампионки Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева изпълниха много силно композицията си с три ленти и две топки и получиха оценка от 34.700 точки (трудност 18.900; артистичност 8.550; изпълнение 7.250). Българките събраха 73.650 точки, след като вчера имат 38.950 на пет обръча.
Възпитаничките на Весела Димитрова и Ясена Стойнева се класираха за финалите и на двата уреда в неделя с първа по сила оценка на топки и ленти и втора на обръчи.
Ансамбълът донесе втора титла за България от надпреварата, след като по-рано Стилияна Николова стана първа в многобоя при жените, а Боряна Калейн се нареди на четвърто място.
На второ място при ансамблите завърши Бразилия със 71.850 точки (37.750 на обръчи и 34.100 на ленти/топки), а бронзовото отличие е за Израел със 71.000 точки (39.000 и 32.000). В класирането следват Италия, Испания и Франция.
В надпреварата участваха 11 отбора.
Съдия за България при ансамблите е Християна Тодорова, която днес бе в панела за изпълнение.
Водач на делегацията е вицепрезидентът на БФХГ Невяна Владинова.
Така утре българските гимнастички ще участват на девет финала индивидуално и при ансамблите на Световната купа в Клуж-Напока.
Стилияна Николова се нареди втора на бухалки и на лента в крайното класиране на турнирите от Световната купа по художествена гимнастика за 2026 г.
Нюанс НСА донесе второ сребро за България от European Gym for Life Challenge 2026
Българският ансамбъл остана девети в многобоя, но ще се бори за медал на финала с пет топки
След близо месец в неизвестност: Как е открита 11-годишната Наталия, отвлечена от пастрока си (ОБЗОР)
Предупрежават за измамни съобщения, изпращани от името на "Пътна полиция"
Жертви на телефонни измамници получиха обратно парите си в Съдебната палата в Добрич