Националният омбудсман Констатин Пенчев нарече начина на работа с доказателства и съдебни дела "разграден двор".
Константин Пенчев, национален омбудсман: "Аз ще ви кажа, че откакто аз съм съдия, аз съм заварил практика, аз бях съдия - започнах през 1979 година. От тогава до ден днешен вещите лица с торби изнасят дела, с торби - наелонови, брезентови - каквито намерят, защото специално технически експертизи - те ги взимат десетки дела. И най-редовна картина е, отива адвокатът да търси делото или страната и ти казват: "О, то е при вещото лице, още не го е върнало". Имаше случаи, аз знам много случаи, не един - два когато съдии са си забравяли торбите с делата в трамвая. Съдиите или вещите лица? - Съдиите, съдиите. И хубаво, че там добри граждани им ги връщаха. Представете си какво значи това. Даже бих казал, че има секретни дела, които съдиите си носят вкъщи."
Управляващите ще предложат постепенно държавните служители да плащат част от осигуровките си сами
Съдът вписа партия „Прогресивна България" в регистъра на политическите партии, решението не е окончателно
Иван Ангелов, "Прогресивна България": Бюджетът ще бъде внесен до края на юни, няма да има социални съкращения
Атанас Славов, ДБ: Подслушването на магистрати е начин за овладяване на правосъдната система
Шок в цените по морето: 9 евро за таратор в Созопол, проверки за завишения в заведенията