ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Решават съдбата на Асандж

bnt avatar logo от Александър Николов
A+ A-
Чете се за: 00:26 мин.
По света

Американските власти не планират да отправят искане за екстрадирането на основателя на „Уикилийкс” Джулиан Асандж. Това гласи съобщение на Държавния департамент. „Нашето разследване продължава. И всичко останало, включително ареста му, е тема между Великобритания и Швеция”, заяви говорителят на Белия дом Филип Кроули.

решават съдбата асандж
Американските власти не планират да отправят искане за екстрадирането на основателя на „Уикилийкс” Джулиан Асандж. Това гласи съобщение на Държавния департамент. „Нашето разследване продължава. И всичко останало, включително ареста му, е тема между Великобритания и Швеция”, заяви говорителят на Белия дом Филип Кроули. Той добави, че САЩ не са давали информация на британските съдилища и нямат планове да направят това в бъдеще.

Австралийският външен министър Кевин Руд обяви, че неговите дипломати ще подкрепят задържания във Великобритания основател на "Уикилийкс". Руд заяви това, въпреки че Асандж по-рано обвини австралийските власти, че „срамно” се подчиняват на други държави. Генералният консул на Австралия вече е разговарял с Асандж, който беше арестуван вчера. По-рано Асандж заяви, че не е съгласен да бъде доброволно екстрадиран до Швеция.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?