Сигнал за бомба на летище София близо до стария терминал предизвика суматоха за кратко днес следобед.
Сигнал за бомба на летище София близо до стария терминал предизвика суматоха за кратко днес следобед. Сигналът за поставено взривно устройство е подаден около 13,30 часа. Веднага на място е изпратен екип на ДОТИ и районът е отцепен.
"По света и у нас" научи, че на карго терминала на летището е открит пакет, в който се предполагало, че има самоделна бомба. След проверката се оказало, че вътре няма взривно вещество и сигналът е фалшив, съобщиха от МВР.
От летището увериха, че графикът на полетите не е нарушен и наш екип видя, че няма напрежение сред пътниците. Това е вторият инцидент за няколко дни, след като миналата седмица на терминал 2 без причина се задейства сигнализацията за пожар и автоматично се включи съобщение пътниците да напуснат салоните.