За осма поредна година Българската асоциация по информационни технологии (БАИТ) ще раздаде годишните си награди. За призовете в 11 категории се борят 97 личности, компании и институции. Събитието е под патронажа на президента на Република България.В студиото на Сутрешния блок на БНТ1 повече за това, което предстои тази вечер, разказа Огнян Траянов – председател на УС на БАИТ.
Огнян Траянов: Церемонията по връчването на наградите винаги е един малък празник, защото показваме къде е българската IT индустрия, какво е постигнала, какви са били нашите съмишленици, тези, които са разпознали IT технологиите като бранш, от който зависи развитието на всички на всички останали, и тези, които са ни помагали.
Българският IT бизнес миналата година е нараснал с 8 %, отбеляза Траянов. Факт е, че това е най-високо платената и конвертируема професия в България. Според него, хората в бъдеще ще имат много силно предимство в професията си, ако познават добре дигиталните технологии.
Вижте целия разговор във видеото