Два нови дигитализирани кабинета по природни науки бяха открити днес в столичното 134-то училище.Те са по биология и физика и са част от Центъра по природни науки в училището. В тях ще се използва специален образователен софтуер. Кабинетите са изградени със средства на училището и еврейската фондация ОРТ.
Новите кабинетите по физика и биология са снабдени с най-модерните дигитални технологии. Чрез специален софтуерен продукт учениците могат да наблюдават дисекция на образите и разчленяването им на съставните им части. Днес беше представен урок за човешкото сърце - на дигиталната дъска чрез микрокамера можеше да се види работа на клапите, сърдечния ритъм, движението на кръвта.
Учениците приемат информацията на три нива - визуално, слухово и чрез допир.
Александър Николов, дистрибутор на софтуерния продукт: Това е от изключително значение, за да се създаде именно това усещане за учебно преживяване и изживяване, а не просто някакъв стандартен, комерсиален учебен процес.;
В тази кабинети може да влезе всеки преподавател, който желае да преподава дигитално.
Таня Михайлова, зам.-министър на образованието и науката: Дигитализацията продължава, това е начин, способ да постигнем по- добри резултати, да бъде по-полезно за учениците.
Интериорното решение също е интересно - подиумите в кабинетите наподобяват кораб или Ноевия ковчег, а учителят е издигнат на пиедестал.
Весела Палдъмова, директор на 134 СУ: Това е доближаване до академичния стил, преподавателят стои на една степен по- високо от своите възпитаници и трябва да покаже достатъчно висок професионализъм и да ги заинтригува.
В кабинетите ще влизат ученици от V до XII клас, а проектът е на стойност над 100 хиляди лева.