ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

ЕС ще намали финансовата помощ за Турция

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:21 мин.
По света

ЕС да намали с 25% финансовата помощ, която Турция получава като кандидат за член на Съюза. За това се договориха европейските лидери на приключилата преди около час среща на върха в Брюксел.

намали финансовата помощ турция

Средствата за Турция договорени в рамките на споразумението за присъединяване ще продължат да бъдат изплащани. Следващата среща на върха ще бъде в средата на декември. До тогава европейските лидери се надяват да има значителен напредък и по преговорите за Брекзит, за да се премине към тяхната втора фаза, която е свързана с бъдещите отношения между Европейския съюз и Брюксел.

Ето какво каза българският премиер след срещата:

Бойко Борисов, министър-председател: Първо - парите по споразумениeто, тези милиарди, които са, за да държат мигрантите в Турция, не се пипат. А по предприсъединителните фондове мнeнията са в рамките на 75 % някъде, да останат толкова за Турция. Разбира се и комисията в случая ще се изкаже по въпроса.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Евро и референдум: Ябълката на раздора
Чете се за: 10:35 мин.
У нас
Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?