След като вчера беше съобщено за вторично огнище на чума по дребния добитък, днес ветеринарните екипи трябва да се вземат втори проби от животните в село Болярово, за да се установи има или не наличие на заразата.
Собственичката на стадото, в което беше открита положителна проба, обаче изказа категоричните си съмнения в резултатите и заяви, че животните й не са болни.
Ана Петрова, фермер: Искам да ми дадат съмнителната марка на животното от моето стадо, да видя кое е то, има ли симптоми и тогава ще си помисля дали да допусна екипите за втора проба. Мисля, че аз съм нарочена, защото съм една от протестиращите срещу избиването на здрави животни.
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра