Среща в Регионалното министерство за режима на водата в Перник.
Ресорният министър Петя Аврамова и кметът на града Станислав Владимиров ще потърсят решения за водната криза в региона, довела жителите на областта до протестна готовност.
Заради сухи чешми, вчера жителите на пернишкия квартал Църква и на Батановци дадоха отсрочка от няколко дни на институциите, за да се справят с проблема. В противен случай заплашват да блокират пътя за Гърция.
Днес сигнали постъпват и от високите части на квартал "Могилите". Хората алармират, че чешмите им остават сухи дори в часовете, в които трябва да имат вода и са категорични, че повече няма да търпят.
Шофьор без книжка и моторист пострадаха при две катастрофи в Разградско
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу