Граждани поканиха висши магистрати да демонстрират как се застава на пешеходна пътека правомерно, за да се пресече законно. На зебрата пред Софийския университет, организаторите от Клуб "Безопасни улици" приканват участниците в своеобразния ироничен протест да носят радари за измерване на скоростта на колите, мигачи, палки и други пособия за подаване на сигнал към водачите при пресичане. Повод за недоволството им е становището на Висшия адвокатски съвет по тълкувателно дело на ВКС, че пешеходецът няма абсолютно право при пресичане на пешеходна пътека. За протеста разказва Цвета Младенова.
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата на АМ "Тракия" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите