Софийското метро получи европейско отличие за най-добро транспортно обслужване на гражданите. Сертификатът се присъжда от Европейските бизнес награди.
Разширението на софийското метро не е спирало през последните 10 години. Бяха изградени около 30 км нови линии. В момента най-добрият и екологичен транспорт се разширява с още 12 км от третата метролиния. До края на 2019 г. ще бъдат пуснати първите 8 км от нея. С изграждането на третия лъч се очаква да бъдат спестени 90 хил. тона на година вредни емисии във въздуха.
Гореща вълна обхваща и България, предупреждения за опасни температури в цялата страна
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Васил Терзиев: София има нужда от по-високи собствени приходи и финансова децентрализация
Живот сред руините: Във Венецуела продължават да пристигат спасителни екипи