ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

СЗО обяви глобално извънредно положение заради коронавируса

5495
Чете се за: 00:23 мин.
По света

Световната здравна организация (СЗО) обяви глобална тревога заради новия коронавирус и призова държавите към координирани действия за ограничаване на разпространението му.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

Ръководството на СЗО похвали китайските власти, че са поставили нови стандарти в мерките за ограничаване на масова зараза, но се обяви против каквито и да било ограничения на пътуванията и търговията с Китай.

Броят на жертвите на коронавируса е 170. Заразили са се 7834 души, само 98 от които са в други държави. 8 случая на предаване на заразата от човек на човек са регистрирани в Германия, Япония, Виетнам и САЩ.

Тедрос Гебрейсус, генерален директор на СЗО: Въпреки че това е сравнително малко в сравнение с броя на случаите в Китай, трябва всички да действаме заедно, за да ограничим разпространението на вируса. Не знаем до какви поражения може да доведе той в страни с по-слаби системи на здравеопазването от Китай. Трябва да помогнем на такива страни да се подготвят за такава възможност.

Свързани статии:

СЗО обмисля глобално извънредно положение заради коронавируса
СЗО обмисля глобално извънредно положение заради коронавируса
В Националния център по заразни и паразитни болести у нас...
Чете се за: 00:38 мин.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?