Биографичната книга за живота на Стоянка Мутафова „Добър вечер, столетие мое!“ беше представена в Русе. Над 300 нейни почитатели се събраха в Регионалната библиотека, за да се срещнат с актрисата.
С бурни аплодисменти и на крака посрещнаха русенци Стоянка Мутафова. Възпитаници на Основното училище „Отец Паисий“, по чиято покана актрисата пристигна в града, я изненадаха с кратък откъс от емблематичния за нея спектакъл „Госпожа Стихийно бедствие“.
В мемоарите си Стоянка Мутафова разказва искрено и с чувство за хумор за себе си и за хората, с които е живяла и работила. Книгата е своеобразна галерия на нейното столетие – родена през 1922 година, актрисата и до днес продължава да играе на театралната сцена и да прави турнета.
Мария Грубешлиева – Муки
„Тове е нейният живот, бурна младост. Ролите ѝ, които са страшно много, едно съзвездие актьори, с които е играла.“
На прага на 96-ата си годишнина, Стоянка Мутафова признава, че не обича да празнува рождените си дни.
Стоянка Мутафова
„Не ми е мъчно, че съм остаряла. Защото по-добре да остарееш, отколкото да си отидеш рано, да ти е пълноценен животът. Но аз мисля, че можех много повече.“
Мутафова е категорична, че ще продължава да играе и очаква с нетърпение следващата си среща с русенската публика.