ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

В Русе започна раздаването на хранителни помощи

bnt avatar logo от Венета Николова
A+ A-
Чете се за: 00:28 мин.
У нас

От днес Българският червен кръст в Русе започна раздаването на хранителните продукти за социално слабите хора. В Русе това са над 3500 души, а в цялата област – повече от 6 хиляди. Сред първите, които днес отидоха да получат своите пакети, беше 73-годишната Анка Александрова.

Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

Хранителните продукти, сред които ориз, зрял фасул, зелен грах, гювеч, мед се раздават в двора на бившия хлебозавод. Анка Александрова е доволна, че ще спести доста средства за прехраната си.

Анка Александрова
„Пенсията ми е малка - 169 лева. Ток плащам, вода плащам от много неща се лишавам.”

Възрастната жена живее сама. Въпреки че тази година в пакетите няма олио и захар, тя изчислява, че продуктите ще и стигнат за месеци напред.

Анка Александрова
„Аз не съм много ящна, ще изкарам зимата.”

Заредени са пунктовете и в останалите общини в областта и раздаването на помощите е започнало, казаха от Червения кръст.

Десислава Дивчева - координатор в Българския червен кръст
„В малките населени места кметовете лично ходят и ги доставят по домовете.”

В хуманитарната помощ на Фонда за европейско подпомагане са включени 14 продукта. Акцията е в цялата област и ще продължи до 30 септември.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?