ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Проверка на БНТ: Колко сме склонни да похарчим за подаръци?
Чете се за: 02:25 мин.
Външният министър: Не можем да оставим държавата на пауза
Чете се за: 03:02 мин.
Полицаи от Кюстендил разбиха престъпна група за...
Чете се за: 01:15 мин.
Мръсен въздух в София: И днес в градския транспорт се...
Чете се за: 00:45 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Заловени джихадисти на българо-македонската граница

bnt avatar logo от Автор: Добрина Грачанлиева, Оператор: Ангелина Дочева
A+ A-
Чете се за: 00:49 мин.
У нас

Четирима граждани от Косово са задържани вчера в района на село Каменичка Скакавица, близо до българо-македонския граничен пункт Гюешево. Мъжете са пътували в авмтомобил, който е спрян за полицейска порверка в граничния район. Проверяващите са...

Заловени джихадисти на българо-македонската граница

Четирима граждани от Косово са задържани вчера в района на село Каменичка Скакавица, близо до българо-македонския граничен пункт Гюешево. Мъжете са пътували в авмтомобил, който е спрян за полицейска порверка в граничния район. Проверяващите са установили, че само шофьорът на колата има документи за самоличност. По непотвърдена информация при проверката е установено, че мъжете разполагат с рекламни материали и молитви на терористичната организация Ислямска държава. Случаят е поет от ДАНС.

При проверката на граничните полицаи мъжете ,които се представили за граждани на Косово, се опитали да предложат подкуп в евро, за да бъдат пуснати. Липсата на документи за самоличност и предложението за подкуп усъмнило полицаите и те започнали щателна проверка на пътниците и багажа им.

Албена Разсолкова, прокурор в Районна прокуратура: „Три от лицата са без документи за самоличност. По техни данни сме им записали самоличността, на четвъртия му е открит паспорт, който не е представен при проверка.”

По непотвърдена информация в телефоните на задържаните мъже са открити клипове, свързани с реклама на тероpистичната организация Ислямска държава, както и текстове на молитви, които отправят джихадистите.

Албена Разсолкова: "Аз съм ги задържала за 72 часа с оглед обезпечаването им пред град Кюстендил за вземане на мярката задържане под стража. Предложение 1 и 2 от наказателния кодекс и ще бъдат съдени по това престъпление с лишаване от свобода до 5 години и глоба от 100 до 300 лева, това предвижда законът."

От Районната поркуратура в Кюстендил казаха, че разпитите на задържаните мъже продължават, но утре ще им бъде повдигнато обвинение за влизане в чужда страна без документи.

ТОП 24

Най-четени

Водещи новини

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?