ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

11 починали в Истанбул след употреба на фалшив алкохол само за 24 часа

bnt avatar logo от БНТ , Източник: БТА
A+ A-
Чете се за: 01:32 мин.
По света
единайсет починали истанбул употреба фалшив алкохол часа
Слушай новината
00:00
00:00

11 души са починали в Истанбул само в рамките на 24 часа след употреба на фалшив алкохол, предава турската телевизия НТВ. Сред починалите има няколко граждани на Туркменистан.

По информация на НТВ в последно време от употреба на фалшив алкохол в Истанбул са починали над 50 души.

Заради увеличаването на смъртните случаи валийството на Истанбул започна да прилага различни мерки в опит за справяне с проблема.

В съответствие с тези мерки магазини, в които се продава алкохол, вече са задължени да разполагат с денонощна система за видеозапис.

Междувременно късно снощи валията на Истанбул Давут Гюл съобщи, че лицензите на 63 обекта за продажба на алкохол в града са били отнети и обектите са затворени, тъй като е установено, че там са били продавани фалшиви спиртни напитки, информира новинарският сайт Сон дакика.

Гюл също така обърна внимание на изключително тревожната тенденция на увеличаване на смъртните случаи след употреба на такива напитки.

Употребата на фалшив алкохол е изключително сериозен социален проблем в Турция, където алкохолът е скъп поради високите акцизи. Всяка година десетки граждани умират от отравяне с фалшиви спиртни напитки.

Последвайте ни

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?