Университетът може да бъде лишен от средства
Администрацията на президента Доналд Тръмп заяви, че замразява над 2 милиарда долара федерални средства за университета Харвард.
Причината - елитното висше учебно заведение отказа да се съобрази с изискванията на Белия дом да закрие програмите си за разнообразие, равенство и приобщаване.
В Харвард категорично отхвърлиха исканията и заявиха, че се прави опит да се овладее и контролира академичната общност.
В открито писмо ректорът на учебното заведение написа, че никое правителство – независимо коя партия е на власт – не трябва да диктува какво могат да преподават частните университети, кого могат да приемат и наемат, както и какво да се изследва и проучва.
Като на филм: Два военни самолета се сблъскаха на авиошоу в щата Айдахо (ВИДЕО)
"Bangaranga" превзе Америка: DARA получи овации от "Ню Йорк Таймс" и "Вашингтон пост"
Аксиос: Куба се е сдобила с 300 бойни дрона и обсъжда използването им срещу американски цели
След триумфа на „Евровизия“: БНТ и Столичната община организират открито „Bangaranga“ парти в София
Премиерът Радев пред Мерц: България се утвърди не като периферия, а като важен партньор в Европа
Вицепремиерът Донев: Намаляваме с 10% разходите за заплати в държавната администрация от 1 септември