Адриан Андреев се нуждаеше от пет мачбола, за да достигне до втория кръг на "Чалънджър" в Брауншвайг

адриан андреев загуби драматично финалния кръг квалификациите ролан гарос
Снимка: БФ Тенис
16:19, 11.07.2023
Чете се за: 02:10 мин.

Адриан Андреев се класира за втория кръг на турнира на клей от сериите "Чалънджър" в Брауншвайг с награден фонд от 145 000 евро.

На старта на надпреварата българският тенисист победи французина Жофри Бланканьо, номер 163 в света, с 6:4,3:6, 6:3 за 2 часа и 47 минути игра.

22-годишният Андреев не започна мача по най-добрия начин, като допусна изоставане от 0:2 гейма, но бързо успя да вдигне нивото в играта си и спечели първия сет с 6:4.

Във втората част инициативата премина в полето на Бланканьо, който с един-единствен пробив в шестия гейм успя да стигне до изравняване в резултата.

Това обаче не повлия на българина и в решителния трети сет той бързо успя да повлече с 4:1 гейма. Андреев бе близо до това дори да поведе с 5:1, но вместо това Бланканьо успя да си даде последен шанс. При 5:3 гейма французинът имаше точка за пробив, която обаче Андреев спаси. След това българинът стигна до четири мачбола, които Бланканьо спаси, но при петата си възможност Андреев спечели мача.

Във втория кръг българинът, който е на 210-о място в ранглистата на АТП, ще играе с победителя от двубоя между испанеца Жауме Мунар, номер 109 в света, и датчанина Аугуст Холмгрен, номер 468.

С класирането си за втория кръг Андреев си осигури 11 точки за световната ранглиста и 2345 евро от наградния фонд.

Кола и мотопед се сблъскаха на кръстовище до полицията в Благоевград
След сигнал за диня с ацетон: От БАБХ не откриха замърсители в изследваната партида